Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru


#61 2012-11-18 17:32:55

lisek696

Gość

Re: Sherlock Holmes

Wiem a Sherlocka gra były mąż Angeliny Pitt

 

#62 2012-11-18 17:35:28

 XV

Władca Pierścieni

Skąd: Greferbergerstan
Zarejestrowany: 2012-10-15
Posty: 495
Ulubiona postać z PzM: Król Julian

Re: Sherlock Holmes

Tia. Nawet czytałem z nim wywiad.


Moje opowiadania o PzM: https://docs.google.com/document/d/1ZIN … sp=sharing
_____________________________

"Odważny będziesz nie wtedy, gdy zabijesz przeciwnika, ale wtedy, gdy darujesz mu życie."

Offline

 

#63 2012-11-20 19:04:03

marina1318

Gość

Re: Sherlock Holmes

Watson kobietą? No, ale będą parować... Chociaż , gdy Watson był facetem, też go shipowali z Sherlockiem...

 

#64 2012-11-21 15:19:21

 XV

Władca Pierścieni

Skąd: Greferbergerstan
Zarejestrowany: 2012-10-15
Posty: 495
Ulubiona postać z PzM: Król Julian

Re: Sherlock Holmes

Amerykańcy to po prostu głupie-pierniczone-porąbane ćwoki i tyle


Moje opowiadania o PzM: https://docs.google.com/document/d/1ZIN … sp=sharing
_____________________________

"Odważny będziesz nie wtedy, gdy zabijesz przeciwnika, ale wtedy, gdy darujesz mu życie."

Offline

 

#65 2012-11-21 15:50:31

marina1318

Gość

Re: Sherlock Holmes

Nie przesadzaj! Niektórzy Amerykanie nie byli tacy źli, np. Jerzy Waszyngton, Stephen Hawking, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln... Wymieniać dalej?
A to, że niektórzy psują tak genialną serię,jak Holmes, nie znaczy, że cały naród od razu do kołchozu

 

#66 2012-11-21 16:02:13

 XV

Władca Pierścieni

Skąd: Greferbergerstan
Zarejestrowany: 2012-10-15
Posty: 495
Ulubiona postać z PzM: Król Julian

Re: Sherlock Holmes

No weź... To, że niektórzy Polacy byli wielcy (Fryderyk Chopin, Mikołaj Kopernik, Karol Wojtyła) to nie zmienia faktu, że Polska to syf i bagno I nie przypominaj mi teraz, ze sam jestem Polakiem, bo czasem się tego wstydzę.  Tak samo wielcy Amerykanie nie zmieniają faktu że duży ich odsetek to a)idioci b)grubi idioci.

Byli? Eee... Stephen Hawking akurat JEST. Sparaliżowany, ale jest. I jest jednym z najgenialnieszych ludzi na świecie, wiec ot tak go nie uśmiercaj

Weź już przestań z tym kołchozem... Co jest do diabła złego w radzieckiej spółdzielni rolniczej? Nie lepiej używac określenia "łagr", "stalag", "Syberia"?


Moje opowiadania o PzM: https://docs.google.com/document/d/1ZIN … sp=sharing
_____________________________

"Odważny będziesz nie wtedy, gdy zabijesz przeciwnika, ale wtedy, gdy darujesz mu życie."

Offline

 

#67 2012-11-21 16:07:44

marina1318

Gość

Re: Sherlock Holmes

...
Pierwszej części nie skomentuję, bo wbrew zdowemu rozsądkowi jestem patriotką, dumną jak cholera z bycia Polką.
Dobra, Hawking żyje, tak samo jak inny Stephen - King, którego powieści uwielbiam. Amerykańskie powieści (niektóre) są genialne, a otyłość Amerykanów to poniekąd stereotyp.
Spoko... Kol kol.

Ostatnio edytowany przez marina1318 (2012-11-21 16:08:33)

 

#68 2012-11-21 16:19:36

 XV

Władca Pierścieni

Skąd: Greferbergerstan
Zarejestrowany: 2012-10-15
Posty: 495
Ulubiona postać z PzM: Król Julian

Re: Sherlock Holmes

Patriotyzm się ceni... Nawet jeśli przeczy prawom fizyki... Jedyne, czym Polska może się obecnie szczycić to historia, bo aktualnie to dziura, wrak nadziei i pośmiewisko dla reszty świata. Jak powiedział Piłsudski: "Kraj piękny, ale ludzie ku*wy".

Taaa... Złodziejstwo Polaków to też ponoć stereotyp. A, jak powiada niemieckie porzekadło: "Jedź do Polski - twoje auto już tam jest"

Stephen King... Boże... Przez chwilę przemknęły mi przez myśl "Langoliery"... Może i niektóre amerykanskie powieści są dobre, ale i tak pod tym względem biją ich choćby Brytyjczycy (Tolkien, największy pisarz wszechczasów - Anglik, C.S Lewis - Anglik...) Serial "Elementary" dowodzi po prostu, że Amerykańcy nie powinni brać się za coś stworzone przez kogoś innego (w tym przypadku własnie Anglików). Tak samo przecież schrzanili "Jasia Fasolę" filmem "Totalny kataklizm" i Godzillę swoją beznadziejną kopią...

Towarzyszko, jesteście oskarżone o oczernianie wytworu wspaniałego narodu radzieckiego! Jak się wytłumaczycie?


Moje opowiadania o PzM: https://docs.google.com/document/d/1ZIN … sp=sharing
_____________________________

"Odważny będziesz nie wtedy, gdy zabijesz przeciwnika, ale wtedy, gdy darujesz mu życie."

Offline

 

#69 2012-11-21 16:30:34

marina1318

Gość

Re: Sherlock Holmes

Historią i tym, że jak jest zagrożenie z zewnątrz (patrz: ACTA), to Polacy się jednoczą i walczą. Szkoda tylko, że to miecz obosieczny - jak nie mamy z kim walczyć, to walczymy sami ze sobą.
No niestety... Jednak niektórzy ludzie doceniają Polaków, np. w Brazylii jest Dzień Polaka Emigranta, a w Angli są studia o naszym kraju.
"Langoliery" ? Na razie przeczytałam tylko kilka książek Kinga ("Martwa strefa", "Rose Madder", "Carrie" i coś tam jeszcze, a teraz męczę "Stukostrachy" i "Uciekiniera"), więc pierwsze słyszę... Niektórzy amerykańcy twórcy są dobrzy, np. właśnie tam, o ile się nie mylę, zrobiono "Szczęki", "GW" i tam pracuje Disney oraz Dreamworks .
Na obronę mam kran, wódkę i czołg w stodole !

 

#70 2012-11-21 18:55:18

 XV

Władca Pierścieni

Skąd: Greferbergerstan
Zarejestrowany: 2012-10-15
Posty: 495
Ulubiona postać z PzM: Król Julian

Re: Sherlock Holmes

Taaaa... ACTA to akurat najbardziej przesadzone zagrożenie w historii... Normalnie jak tak patrzyłem, to niektórzy sie zachowywali, jakby sie zbliżał koniec świata (spotkałem się z opinią, że Apokalipsa św. Jana przewidziała ACTA ). W ogóle do odbytu taki jednoczenie, oczywiście, jak trzeba pochodzić po ulicy i powrzeszczeć, to Polacy pierwsi, ale jak trzeba coś ZROBIĆ, to nie ma komu...

Nie słyszałaś o "Langolierach" i lepiej, żeby tak zostało... Wiesz, to pasjonująca opowieść Kinga o tym, że przeszłość jest pożerana przez latające, uzębione klopsy - tytułowe langoliery. Nie, nie żartuję - to prawda. Zresztą, słyszałem, ze Stukostrachy to taki sam syf... Z Kinga to kojarzę jeszcze TO (też syf) i Lśnienie (akurat nie syf ).

Taaaa... Tam zrobiono te rzeczy... I tam pracują te wytwórnie... Powiem więcej, mają nawet gwiazdki na fladze! Kurczę, przyznaje ci Order Kapitana Oczywistego Pierwszej Klasy

Towarzyszko! Żadna z tych rzeczy was nie ocali! Obraziliście pamieć towarzysza Stalina, więc teraz przeproście, albo w pociąg i na Syberię! XD


Moje opowiadania o PzM: https://docs.google.com/document/d/1ZIN … sp=sharing
_____________________________

"Odważny będziesz nie wtedy, gdy zabijesz przeciwnika, ale wtedy, gdy darujesz mu życie."

Offline

 

#71 2012-11-22 17:34:42

marina1318

Gość

Re: Sherlock Holmes

Ale coś Polacy zrobili. Petycje, protesty, hakowanie rządu...
Nawet. Tak. Nie. Mów. "Stukostrachy" są genialne. Akcja, cięte dialogi, inteligentny, typowo kingowski humor... Facet jest geniuszem.
Nie skomentuję.
Towarzyszu, jednak mamy problem, gdyż na Syberię nie pojadę, albowiem zamierzam towarzyszowi rozwalić łeb kranem i uciec do Wenezueli !

 

#72 2012-11-22 18:59:06

 XV

Władca Pierścieni

Skąd: Greferbergerstan
Zarejestrowany: 2012-10-15
Posty: 495
Ulubiona postać z PzM: Król Julian

Re: Sherlock Holmes

No właśnie, kiedy trzeba komuś dokuczyć, komuś zaszkodzić, czy go znieważyć to Polacy pierwsi. Zrobić coś na rzecz pokoju i jedności - nie ma komu.

Taa... King akurat słynie ze swocich schematów (wszędzie tacy sami bohaterowie, i akcja dzieje się gdzie? W MAINE!!! Wszedzie. W każdej powieści, TO, Stukostrachy, Langoliery - MAINE!!!)

Towarzyszko, przepraszajcie na kolanach, albo wezwę ducha towarzysza Rasputina i skończy towarzyszka w piekle wraz z resztą polaczków!


Moje opowiadania o PzM: https://docs.google.com/document/d/1ZIN … sp=sharing
_____________________________

"Odważny będziesz nie wtedy, gdy zabijesz przeciwnika, ale wtedy, gdy darujesz mu życie."

Offline

 

#73 2012-11-22 21:18:57

Szeherezada

Gość

Re: Sherlock Holmes

Ja tam też wbrew wszystkiemu jestem dumna jak cholera z bycia Polką

Kinga zaczęłam czytać jedną książkę... "Rękę mistrza". I tam akurat akcja się dzieje na jakiejś-tam wysepce. Akurat teraz nie pamiętam. Ale na pewno nie Maine

Wenezuela? Wiem, gdzie cię szukać XD

 

#74 2012-11-22 21:27:10

marina1318

Gość

Re: Sherlock Holmes

XV: Ale przynajmniej nie śpimy.
Pff... Nie wszystkie. Są i w NY, i w nieistniejącym świecie, i w innych stanach...
Niet! Giń od kranu, towarzyszu!
Szeh: Są więc patriotki na tym bezsensie zwanym światem
I szacun Polecam Ci "Podpalaczkę" - mocna
I dobrze, towarzyszko! Razem zbudujmy teleporter i przejdźmy do Hetalii!

 

#75 2012-11-23 15:54:10

 XV

Władca Pierścieni

Skąd: Greferbergerstan
Zarejestrowany: 2012-10-15
Posty: 495
Ulubiona postać z PzM: Król Julian

Re: Sherlock Holmes

Śpiąc mniej byśmy zaszkodzili... Zacytuję Roberta Górskiego: "W naszej tradycji nie ma, nie było - i wątpię, żeby się pojawiło - manifestowania 'za'. Zawsze maszerowaliśmy przeciwko.".

To teraz idź i powiedz to wszystkim, którzy zapili się na śmierć, grając w Pijacką Grę Stephena Kinga... Mam nadzieję, że wiesz, o co chodzi? Taka fanka Kinga jak ty? No i weź poprawkę na to, że ja nie czytałem niczego od Kinga - całą wiedze o nim czerpię z beznadziejnych filmów na podstawie jego powieści i z programów Douga Walkera Więc nie wymagaj za dużo, co?

BTW. tu masz link do piosenki Walkera, która podsumowuje wszystkie schematy Kinga (właściwa piosenka zaczyna się w 13 sekundzie): http://www.youtube.com/watch?v=nkAMcAbX3Lo

Skąd w tobie tyle przemocy... Mniej kawy, więcej arszeniku i zdrowej radzieckiej dyscypliny A teraz ochłoń i powiedz wreszcie, co takiego strasznego jest w kołchozach?

No i, nie wiem, czy zauważyliście, ale trochę zjechaliśmy z tematu


Moje opowiadania o PzM: https://docs.google.com/document/d/1ZIN … sp=sharing
_____________________________

"Odważny będziesz nie wtedy, gdy zabijesz przeciwnika, ale wtedy, gdy darujesz mu życie."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.przegladpolana.pun.pl www.assaultcube.pun.pl www.xbleach.pun.pl www.narutokage.pun.pl www.aniolypiekla.pun.pl