Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru


#1 2013-03-04 20:03:36

Flutterlie

Gość

Rankingi

Może przyda się taki jeden temat, w którym umieszczamy wszystko: Ulubionych i znienawidzonych bohaterów, odcinki, pairingi... Taka baza danych. Pomyślałam, że przyda się dla nowych, żeby z grubsza mogli poznać nasze "poglądy". A jak uznacie, że to niepotrzebne, to mogę usunąć temat.

Ok, więc:
Ranking pingwinów:
1. Skipper - moja ulubiona postać z całego serialu. Twardy, silny dowódca, który wie, jak trzymać oddział w kupie i jak go zmobilizować do działania. No i ma też tą drugą, "miękką" stronę - troszczy się o swoich podwładnych i kocha ich jak rodzinę. Uwielbiam postacie z dwoma twarzami, więc postawienie Skippera na pierwszym miejscu to czysta formalność.
2. Szeregowy - bo miły, bo uprzejmy, bo słodki, bo optymista, bo wierzy w dobro, bo jest rozsądny, bo jednocześnie ma za sobą "mroczną" przeszłość w postaci Pana Talona i potrafi być zdecydowany i twardy.
3. Rico - psychopata z super mocą upchania całego świata w swoim żołądku. Małomówny, i to na plus.
4. Kowalski - prawdopodobnie ktoś mnie zaraz zabije, że postawiłam najbardziej lubianego pingwina na ostatnim miejscu. C'est la vie, lubię go, ale nie aż tak, jak pozostałą trójkę. Jasne, wynalazki itepe są fajne, ale jego pseudonaukowy bełkot po pewnym czasie ździebko zaczął mnie nużyć.

Ranking pozostałych postaci głównych (lemury, Marlenka, szympansy):
1. Maurice. Zaskoczeni? Lubię tego palczaka madagaskarskiego (on nie jest lemurem!). Taki jedyny normalny wśród wariatów. Głos rozsądku, no i czasem szkoda mi go przez to, jak jest traktowany przez Juliana.
2. Mason. Jakby był człowiekiem, to szlachcicem w okularach, grającym na pianinie (skojarzenie z Roderichem jak najbardziej poprawne). Lubię takie postacie, tak poważne, że aż śmieszne.
3. Edek. Za odcinek z zakochaniem się i za bycie bałaganiarzem.
4. Julian. Czasem mnie irytuje, ale częściej śmieszy.
5. Mort. Patrz wyżej.
6. Marlenka. Jest mi generalnie obojętna, ale czasami jest bardzo denerwująca.

Ulubione odcinki (na tę chwilę bez wyjaśnienia, jestem zmęczona. Jutro to wszystko edytuję i pododaję wyjaśnienia):
1. Operacja Igła
2. Dzień Próby
3. Gorzka Prawda
4. Zaginiony Skarb Złotego Wiewióra
5. Przetrwać w miejskiej dżungli
6. Ostrożnie z życzeniami
7. Bombowa Rozrywka
8. Mega Mort
9. Przedświąteczna Gorączka
10. Idealny dzień

Znielubiane odcinki
1. Mała stopa
2. Wyobcowani
3. Ptak zamknięty, ptak szalony
4. Tyci-tyci
5. Matczyna Miłość
6. Operacja: Wielka Kula
7. Boa Mściciel
8. Nasz człowiek w Greferbergerstanie
9. Maurice idzie spać
10. Prawa Ręka

Pairingi:
a) lubiane:
1. Koris
2. (tolerowane, trudno powiedzieć o lubieniu) Juliene
3. Martonio
b) nielubiane:
1. Skilene
2. SkipKow (czy coś w ten deseń)
3. Skivate

Oczywiście możecie napisać coś więcej lub mniej, to już wedle uznania...

 

#2 2013-03-04 22:26:27

Mr. Julius

Gość

Re: Rankingi

Hmm... W porządku.

Postacie (that list includes major and minor characters... oh, no, only major) - Top 3:
3. Skipper - fajny szef, ale myślę, że czasem powinien się trochę bardziej wyluzować.
2. Dr. Bulgot - gdyby zmienić u niego kilka cech, mógłby stać się prawdziwym badassem. Często mam tendencję do lubienia "tych złych"...
1. Kowalski - za całokształt. Zabawny, inteligentny, wrażliwy... Po prostu go lubię.

Odcinki (zwykłe) - Top 5:
5. Gdy Chucka brak - Lubię Chucka. Czy to jest dziwne?
4. Nienawiść od pierwszego wejrzenia - jeśli wymyślę tu jakiś powód, to będzie to na siłę, więc uzasadnienia nie ma.
3. Problem z Żelusiem - po prostu lubię. Podoba mi się motyw rozprawy sądowej.
2. Czas Stop - piosenka, która mi się podobała, no i główna rola Kowalskiego z Julianem - zabójcze połączenie.
1. Operacja: Teatr - swego czasu bardzo mnie ten odcinek śmieszył... Chwila, dlaczego "swego czasu"? Ciągle mnie on śmieszy.

Odcinki (specjalne) - Top 3:
3. Przedświąteczna Gorączka - również nie ustępował, a piosenka w oryginalnym języku mi się podobała.
2. Operacja: Wielka Kula - był w porządku, wg. lepszy od innych (pomijając, oczywiście, TPWLM).
1. Pingwin, który mnie kochał - zapewne nie jestem oryginalny, ale odcinek po prostu mi się podobał. W końcu pojawiła się Doris oraz Manfreddi i Johnson, trzecie pojawienie się Bulgota, no i postać Parkera (którego lubię...). Najgorsza wada: za krótki. Zdecydowanie za krótki.

Najmniej lubiane odcinki - Top 5:
5. Operacja: Pluszak - moim zdaniem: tak banalny, że aż głupi.
4. Miłość Boli - nie zachwyca. Szeregowy jak zwykle czaruje swoją "słodkością".
3. Mała stopa - ...
2. Wszędzie żołędzie - co to ma znaczyć? Żołędzie jako pieniądze?
1. Powrót Zemsty Doktora Bulgota - z początku to nawet lubiłem, lecz potem oprzytomniałem i teraz temu odcinkowi mówię stanowcze... nie. Idiotyczny tytuł ("Powrót zemsty"? No błagam...), pokonanie delfina i zesłanie go do niewoli (rozumiem, że to normalne - w końcu to ich przeciwnik - ale ciągle nie mogę pingwinom tego wybaczyć) i niezbyt udane piosenki.

Pairingi:
Jak najbardziej akceptuję:
-Koris
Jestem w stanie zaakceptować:
-Juliene
Pół na pół:
-Martonio (nigdy się nie spotkali, wiem, ale mogłoby to być dobre)
Ciężko mi zaakceptować:
-Skilene
Jak najbardziej nie akceptuję:
-Wszystkie homoseksualne i niemożliwe do wykonania (dla przykładu: Skippgot).

 

#3 2013-03-05 08:44:31

 Angie Kowalski

Pani Kowalska

42507333
Skąd: Inowrocław
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 5012
Ulubiona postać z PzM: Kowalski
Ulubiony pairing z PzM: Skitka
Znienawidzona postać z PzM: Doooooris !
WWW

Re: Rankingi

Można zrobić...
Dam 3 postaci
3. Skipper - lubię go za psycho-paranoiczną manię obserwowania wszystkich i wszystkiego... Poza tym pingwin ten okazuje się być, nie tylko Kapitanem, ale i przyjacielem, a nie kiedy wręcz ojcem <jak np.dla Szeregowego> Dodatkowo Szef posiada wrażliwe i dobre serce i choć często sięga po przemoc to robi to głównie dla dobra innych.
2. Julian - wiem, wiem... Idiota, pacan i debil, a jednak. Ma przebłyski geniuszu - i nie chodzi tu jedynie o taniec i dzikie imprezowanie. Sam fakt, że przez jakiś czas nieźle dogadywał się z Kowalskim, pokazuje że jednak musi mieć trochę oleju w głowie. Jego dialogi - zwłaszcza do samego siebie- są niezwykle zabawne. Do tego trzeba powiedzieć, że Julian interesuje się swoimi podwładnymi, nawet Mortem <odcinek "Operacja:Ameryka" czy "Chrupki w pudle">jak i uważa Skippera za swego bliskiego przyjaciela. Moim zdaniem to nawet słodkie ;P
1. Kowalski - no przecież to było do przewidzenia ;P
Kocham go dosłownie za wszystko. Od jąkania się, przez wybuchy szału za zniszczenie (nie)istotnych przedmiotów, aż po płacz i ataki melancholii czy paniki. Nie dość, że jest inteligentny, błyskotliwy i używa super-turbo-hiperaśnie trudnych wyrazów, to jeszcze łączy to ze słodkością i wrażliwością. Trzeba też wspomnieć o talencie wokalnym, instrumentalnym i tanecznym... Normalnie człowiek <pardon> pingwin orkiestra ;D


Odcinki:
ULUBIONE :
1. "Pingwin, który mnie kochał" - przymykając oczko na malutkie uchybienia, miejsce pierwsze. Za jąkającego się Kowalskiego, jego tekst o brokułach, słodką Doris, śmiesznego Bulgota, Manfrediego i Jonsona oraz ciekawy koniec.
2."Nienawiść od pierwszego wejrzenia" / "Ptak zamknięty, ptak szalony" - oba odcinki o Kowalskim. W pierwszym 'ujął' mnie szczególnie wściekły Szeregowy i jego dialogi z naukowcem. No i to jak Kowciu uroczo piszczał xDD A w drugim ?? Szaleństwo Kowalskiego i jego gadanie do siebie, tak bardzo przypominało mi mnie ! A  jak grał w karty sam ze sobą, to normalnie jakbym patrzyła w lustro ; P
3. " Kulki sądowe" / "Mental Hen" - mania Rico na punkcie laleczki jest po prostu obłędna. Do tego Julian w roli rycerza! I ten tekst Skippera do Szeregowego "To jest Ameryka baby..." PADŁAM! To trzeba zobaczyć xD
Nie lubię Kury, ale Kowalski i jego mania na punkcie zjawisk paranormalnych... Hahaha, to było świetne, jego miny normalnie mnie powalały. I ta piosenka !! Jak to szło... "To chyba oczywiste, więc wpiszę cię na panien listę KOWALSKIEGO "XD
ZDRAJCA !! O.o
4. "Czas Stop" - połączenie Juliana i Kowalskiego to mistrzostwo świata ;D Do tego bardzo ładna piosenka i śmieszne zakończenie ;D
5. " Najlepszy wróg" - Skipper i Hans jako kumple !! Hahah, rozwaliło mnie to. Jeszcze Julian płakał za Skipperkiem ;P A na końcu Mort znienawidził stopy swego Króla... Hahaha, naprawdę dobry odcinek.

NIEREWELACYJNE (DAM TYLKO TRZY, BO TRUDNO MI WYMYŚLIĆ ;P) :
1."Zoo Tube" - nie przemawia do mnie, taki trochę naciągany... Myślałam, że Julian jakoś ciekawiej rozwiąże sprawę z filmem...
2."Fajny wózek" - nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Jak się ogląda po raz pierwszy czy drugi to śmieszy, ale potem zaczyna nudzić.
3. "Mała stopa" - nie mam nic do Skilene <pfff, nawet jej tam nie było widać ;P>, ale jakoś nie opadłam na krzesło <bądź spadłam z kanapy, jak na "Mental Hen">poza tym fabuła była średnia i znowu Kapitan X ?! Darujcie... <w trzecim sezonie, pojawia on się chyba 4 razy... dla mnie lekka przesada>

Pairingi
Kocham !
*KORIS
<Bym swoje wymieniła, ale gadamy o serialu ;P>
Toleruję
*Juliene
*Skilene
A idź mi z tym ! MOJE OCZY
*Kico, KoJu i wszystkie tego typu


Zapraszam na bloga:
http://angelika-smigielska97.blog.onet.pl/
Czasami ostatnia rzecz jaka nam pozostaje to NADZIEJA
Poszukuję Bożydara Kowalskiego ;p

Offline

 

#4 2013-03-05 13:46:44

 Arisu

R.I.P.

47167281
Skąd: Wszędzie
Zarejestrowany: 2013-02-01
Posty: 3793
Ulubiona postać z PzM: Kowalski

Re: Rankingi

Ulubione postacie:
1. Kowalski. Tak straaasznie go lubię. Lubię to za mało powiedziane. Szaleje za nim, ponieważ jest taki mądry... Ma także specyficzne poczucie humoru, które w nim uwielbiam.
2.Skipper. Lubię go za to, że jest przywódcą. Lubie osoby, które są stanowcze i wiedzą, czego chcą. Jest także opiekuńczy w stosunku do osób z jego najbliższego otoczenia, co w nim jest najlepsze.
3.Szeregowy. To że ma trzecie miejsce, nie oznacza, że go nie lubię. Są pewne sytuacje, w których jest denerwujący. Częściej jednak jest fajny i na swój sposób zabawny.
4. Rico. Że ma ostatnią pozycję nie oznacza, że darzę go niesympatią (czy istnije takie słowo?). Jest ok, nic do niego nie mam. Po prostu Skipper i Szeregowy są od niego ciut lepsi.

Odcinki:
1. Pingwin który mnie kochał - za Doris, za Manfrediego i Johnsona, za Bulgota(Płetewka, Francisa), za Parkera. Jest naj naj naj!
2.Operacja wielka kula - za bekające lemury, za churrorybotonoszyzer, za rurrosy, Skippera, który się od nich uzależnił.
3.Koty dwa - za Zoe, w której podkochiwał się Julek, Julka jako kota, za Gladys.
4.Gracja na lodzie - za Słodkorożce na lodzie, za cierpienia Skippera podczas drogi.
5.Szeregowy i fabryka cuksów - za miaukotki, za Rico, który zjadł Kowalskiego, akcję prowadzoną przez Szeregowego.
6.Jednorożec apokalipsy - za Kutchikukana.
7.Bananowa Afryka - za Romka.
8. Test na szefa - za komandora Kowalskiego
9. Powrót zemsty doktora Bulgota - za piosenki.
Reszta odcinków jest spoko.

Pararingi:
(ujmę to jak na fejsie)
Juliene - like
Skilene not like
Koris - like
homosy - not like(hate)
niezdarzalne - not like


Arisu rozpaczliwie szuka towarzystwa ; _ ; ktoś coś na GG?

Offline

 

#5 2013-03-05 15:02:24

Mercury

Gość

Re: Rankingi

Ranking pingwinów:
1. Kowalski - jestem naukowcem, więc lubię naukowców - proste.
2. Skipper - tyran, ale jest spoko.
3. Rico - bo tak.
4. Szeregowy - nie nawidzę optymizmu.

Ranking drugoplanowych:
1. Mort - może to dziwne, ale cały czas mnie śmieszy.
(przepaść)
2. Mason - lepszy od tych niżej.
3. Edek - jw.
4. Marlenka - jak w przypadku Szercia.
5. Maurice - za świadome bycie wyzyskiwanym przez kogoś jak Julian.
6. Julian - tyran, do tego niespoko.

Ranking "tych złych":
1. Hans - bo tak.
2. Savio - lubię boa dusiciele.
3. Blowhole - bardzo dobry, ale wszystkie odcinki z nim opierają się na tym samym schemacie.
4. The Red Squirrel -  Amerykańcy przegięli... dać komucha w serialu głównie przeznaczonym dla dzieci.
5. Officer X - słaby, do tego wszystkie odcinki z nim opierają się na tym samym schemacie.
6. Vesuvius Twins - Amerykańcy nie mieli pomysłu.

Ulubione odcinki
1. Czterej pancerni i lemur - chyba nie ma co dodawać Uwielbiam film Vinci
2. It's about time (To kwestia czasu) - wspaniały odcinek z rozwalającą końcówką.
3. Tangled in the Web (Permanentna inwigilacja) - mój pierwszy (chyba) odcinek... do tego trafiłem na niego chyba 20 razy - trzeba było polubić
4. A Kipper for Skipper (Śledzik dla szefa) - wspaniały na tle idiotyzmów z początku 3. sezonu.
5. Huffin and Puffin (Zemsta jest słodka) - Hans się pojawia i jest git.
6. Operation: Break-speare (Operacja: Teatr) - bo tak.
7. Zoo Tube - jw.
8. The Big Squeeze (W uścisku boa) - Savio się pojawia i jest git.
9. The Helmet (Hełm) - przykład odcinka kowalskomachinorozwałkowego, z tym, że wyjątkowo udanego.
10. Truth Ache (Gorzka prawda) - szatański odcinek.

Znienawidzone odcinki (z tym, że ja nie oglądałem 75% trzeciej serii)
1. Feline Fervor (Koty dwa) - ten odcinek nie miał scenariusza.
1 (ex aequo). Smotherly Love (Matczyna miłość) - jw.
3. Mental Hen (Mental Hen) - ten miał, ale nie wyszło - i do tego piosenka...
4. Littlefoot (Mała stopa) - nic dodać, nic ująć.
5. Endangerous Species (Zagrożony gatunek) - przy tym dodo Julian to profesor...
6. The Return of the Revenge of Dr. Blowhole (Powrót Zemsty Doktora Bulgota) - ten odcinek sam w sobie zasługiwał na top 10. Piosenki jeszcze go podniosły.
7. The All Nighter Before Christmas (Przedświąteczna gorączka) - jw.
8. Operation: Big Blue Marble (Operacja: Wielka kula) - 22 minuty mojego życia poszły w pizdu.
9. The Penguin Who Loved Me (Pingwin, który mnie kochał) - tutaj z kolei 22 minuty to za mało. I za dużo chemii.
10. Action Reaction (Akcja bez zadęcia) - ten odcinek byłby zapewne w top 5, gdyby nie pojawił się pewien maskonur.

Pairingi:
nie będę wypowiadał się na temat czegoś, co nie ma sensu.

 

#6 2013-03-06 12:13:57

SS

Gość

Re: Rankingi

Ranking Pingwinów

1.Kowalski - kto by go nie lubił ? Poza tym to naukowiec, a więc tak jak ja.
2.Szeregowy - bo tak. Urzekł mnie ubersłodyczą.
3.Rico - Gdyby nie Skipper, byłby ostatni. Ale czasem ma fajne teksty.
4.Skipper - Nie cierpię go. Bo tak.

Ranking odcinków

1. Pingwin, który mnie kochał
2. Zaginiony Skarb Złotego Wiewióra
3. Boa Mściciel
4. Akcja bez zadęcia
5. Niewidzialny Wróg

Znienawidzone odcinki

1. Koty dwa
2. Kura mózgowa
3. Mała Stopa
4. Sokół i kocha
5. Na linii frontu

Ranking wrogów

1. Savio
2. Bulgot
3. Hans
4. Dyrektor X, oficer X, kapitan X, porucznik X, X, itd.
5. Clemson
6. Rhonda
7. Parker

Pairingi

1. Koris - uwielbiam
2. Juliene - lubię to
3. Skilene - pairing dwóch najgorszych postaci w serialu. Mogli by się nawzajem wykończyć.

 

#7 2013-03-15 11:52:50

RicoMarico

Gość

Re: Rankingi

Więc tak:

Pingwiny:

Skipper-Jedna z moich ulubionych postaci. Lubię go, jest ukazany bardzo realistycznie jako szef.
Kowalski-Nie jestem jego wielką fanką ale nie ukrywam-uważam że jest bardzo fajnym pingwinem. Lubię jego pomysłowość oraz inteligencję.
Szeregowy-Jest tak miły i słodziutki że trudno go nie lubić. Rozwalają mnie jego teksty zaczerpnięte od jednorożców.
Rico-Mój ulubiony pingwin (najfajniejszego zostawiłam na koniec). Jest nietaktowny i jest wyjątkowo obleśny ale to mu dodaje psychopatycznego uroku. Podoba mi się gdy śpiewa dla panny Perky swoje ballady. Jednym słowem <3 <3 <3 <3

Drugoplanowi:
Julian-co tu dużo mówić-jego teksty są bezkonkurencyjne.
Mort-Rozwala mnie bo jest taki głupiutki.
Maurice-Nie wiem czemu, ale lubię go. Sympatyczny gość.
Marlena-Fajna wydra.
Alice-głównie to mnie śmieszy.

CiKtórychImionSkipperNieLubiWymawiać:
Hans-najwredniejszy dziób na świecie. Mimo to go lubię. Zaczynam mieć obsesję na jego punkcie <3
Savio-wkurza mnie.
Clemson-absolutny mistrz
Bulgot-Wkurza mnie

Najlepszy odcinek:
Koleje losu
Biała dama
Maurice idzie spać
Nie wolno prześledzić

Najgorszy:
Tyci-tyci

Pairingi:
Skilene-bardzo mi się podoba...taka dobrana para
Kowaris-nie jestem fanką, ale myślę że biedny pingwin, ucieszyłby się gdyby Doris mu nie odmawiała...
Ricerky-idealne !
Juliene-nie podoba mi się.

Ostatnio edytowany przez RicoMarico (2013-03-15 11:55:10)

 

#8 2013-04-14 16:53:43

Ka-boom

Gość

Re: Rankingi

Bohaterowie :
1.Kowalski - mój ulubiony bohater , bo naukowiec.
2.Skipper - nie przepadam za nim.
3.Rico - lubię go , ale oczywiście nie tak bardzo jak Kowalskiego .
4.Szeregowy - niezbyt lubiany przeze mnie , za słodki.

Drugoplanowi :
1.Julian - lubiany tylko w I i II sezonie za głupie teksty
2.Mort - znienawidzona postać.
3.Maurice - lubię go za... no nie wiem tak po prostu XD.
4.Alice - nie lubię jej , nie bawi mnie.

Najbardziej lubiany odcinek :
Pingwin , który mnie kochał.

Najmniej lubiany odcinek :
Mała stopa.

Lubiane pairingi :
Halene - po prostu pasują do siebie.
Juliene - z opowiadania SS'a

Nielubiane pairingi :
Skilene - nie lubię , nie toleruję.
Wszystkie homoseksualne - po prostu nie TOLERUJĘ ( nie tylko w serialu ).

 

#9 2016-03-16 09:16:22

 KIRA323

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2016-03-16
Posty: 8
Ulubiona postać z PzM: Skipper
Znienawidzona postać z PzM: Julian

Re: Rankingi

1.    SKIPPER- lider grupy. Ciekawostką jest to, że jego imię po przetłumaczeniu na język polski oznacza kapitana, przywódcę.

Jest odpowiedzialny za obmyślanie taktyki i wydawanie rozkazów pozostałym członkom oddziału. Jego drużyna nie radzi sobie bez niego. Zawsze, gdy są sami nie wiedzą co robić. Nikt oprócz Skippera nie umie być szefem. Jest bardzo nieufny w stosunku do innych zwierząt, z wyjątkiem Marlenki i Maurice'a. Doskonale walczy. Kowalski, Szeregowy i Rico nie potrafią go pokonać ani zaskoczyć.  Dla niego każdy, kto umie przeżyć wojnę nuklearną, jest w porządku. Uważa, że broń musi być niebezpieczna Uważa, że w drużynie liczy się tylko siła. Potrafi wyczuć strach. Kocha sushi. Nienawidzi lukrecji. Przez osiem lat szef ukrywał się w dżungli w Meksyku i tam nauczył się grać na gitarze. Lubi robić sobie zdjęcia i wypoczywać na leżaku z okularami słonecznymi i lodami. Jako jedyny z drużyny zna tirowy język. Manipuluje członkami zespołu. Posiada talent aktorski.
Twardy
Zdyscyplinowany
Uczuciowy
Uparty
Troskliwy
Odważny
Bohaterski
Dzielny
Dumny
Surowy
Wytrwały
Zarozumiały
Asertywny
Drażliwy
Nieufny   
Ostrożny                                                                     
Honorowy
Patriota

ULUBIONY CYTAT
Uwaga, będzie mówił wasz kapitan, czyli ja! Mam dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że zaraz lądujemy. A zła, że awaryjnie.

2. Rico
3. Szeregowy
4. Kowalski

Ranking pozostałych postaci głównych:
1. Mort
2. Marlenka
3. Maurice
Lubię jeszcze Backa Roggata ale on to postać drugo planowa 

Ulubione odcinki (na tę chwilę bez wyjaśnienia, jestem zmęczona. Jutro to wszystko edytuję i pododaję wyjaśnienia):
1 Idealny dzień
2 Biała Dama
3 Sokół i kocha
4 Mała stopa
Znielubiane odcinki
3. Ptak zamknięty, ptak szalony
7. Boa Mściciel
8. Nasz człowiek w Greferbergerstanie
9. Maurice idzie spać
10. Prawa Ręka

Pairingi:
a) lubiane:
1. Skilene
b) nielubiane:
1. Koris
2. SkipKow
3. Skivate

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pzwmyslenice.pun.pl www.cs-headshot.pun.pl www.speech.pun.pl www.zielonki-rzyczyska.pun.pl www.sniper.pun.pl