Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru


#1 2014-05-19 18:22:09

werka

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-11-10
Posty: 15

Akwarium z bajerami

Ostatnio z bratem wymyliśmy jak wyeksponować i ubarwić życie naszym rybkom w akwarium. Niestety ze względu na to że trzy żarłoki skalary zawsze wtrząchną każda roślinkę, nie ma tam w ogóle zielonych elementów, fototapeta tez wygląda drętwo. Ogólnie chciałam kupić sztuczną roślinkę nawet czy jakieś sztuczne ukwiału, ale brat powiedział, że będzie głupio wyglądać. Teraz sam wymyślił dookoła i za akwarium kolorowe neony. Jak nam rybki na zawał nie padną to będzie cud Czy ktoś próbował eksperymentować z oświetleniem dookoła akwarium? oczywiście będzie funkcjonować tylko przez kilka godzin bo niektóre nasze rybki preferują mrok. Czy im może takie światło (np. niebieskie lub pomarańczowe jak tu: http://fabrykareklamy.pro/produkcja/neony-reklamowe/) zaszkodzić?

Offline

 

#2 2014-05-19 19:59:24

 tajemnica mroku

Moderator

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 1286
Ulubiona postać z PzM: Skipper,Bulgot i Doris
Ulubiony pairing z PzM: Skilene , Kowaris
Znienawidzona postać z PzM: Parker,Kura ,Rhonda, Leonard
WWW

Re: Akwarium z bajerami

Mam rybki od niepamiętnych czasów, ale zawsze miałam normalne oświetlenie w akwarium , takie zwykłe świetlówki. Może dlatego, że wolę akwarium wyglądające w miarę naturalnie, czyli dużo roślin i jakiś drewniany korzeń, plus do tego kilka większych kamieni.


(Tutaj miała być sygnatura. jednak zniknęła w niewyjaśnionych, ale pewnie dziwnych okolicznościach.)

Offline

 

#3 2014-05-20 01:48:39

millay

Ghost.

kogo to obchodzi
Skąd: Earth.
Zarejestrowany: 2013-11-09
Posty: 383
Ulubiona postać z PzM: Rico, Kowalski i Dr. Bulgot
Ulubiony pairing z PzM: nope :I
Znienawidzona postać z PzM: Szeregowy!
WWW

Re: Akwarium z bajerami

Zgadzam się z T.M. Z tego co wiem takie nienaturalne oświetlenie może stresować ryby co z kolei przekłada się na ich zdrowie...
Poza tym według mnie tak udekorowane akwarium będzie wyglądać strasznie sztucznie. Nie lepiej pomyśleć trochę i zmontować jakąś ciekawą aranżację z roślin i korzeni? Z doświadczenia wiem, że wygląda to bardzo ciekawie

Offline

 

#4 2014-05-23 00:10:10

 tajemnica mroku

Moderator

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 1286
Ulubiona postać z PzM: Skipper,Bulgot i Doris
Ulubiony pairing z PzM: Skilene , Kowaris
Znienawidzona postać z PzM: Parker,Kura ,Rhonda, Leonard
WWW

Re: Akwarium z bajerami

Już lepsze nawet sztuczne rośliny, niż np. te kolorowe domki, które niektórzy mają w akwariach...


(Tutaj miała być sygnatura. jednak zniknęła w niewyjaśnionych, ale pewnie dziwnych okolicznościach.)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pkm-gra.pun.pl www.eps2011.pun.pl www.worldofdigimon.pun.pl www.vestiaots.pun.pl www.narutowojna.pun.pl