Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2013-08-20 09:38:58

Mr. Julius

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Ja już mówiłem, że raczej nic w PzM parodią nie jest.

 

#17 2013-08-20 13:29:56

RicoMarico

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Może tylko Antonio

 

#18 2013-08-20 13:36:48

 Arisu

R.I.P.

47167281
Skąd: Wszędzie
Zarejestrowany: 2013-02-01
Posty: 3793
Ulubiona postać z PzM: Kowalski

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Antonio Banderas!


Arisu rozpaczliwie szuka towarzystwa ; _ ; ktoś coś na GG?

Offline

 

#19 2013-08-21 18:26:16

RicoMarico

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Dokładnie tak

 

#20 2013-08-22 13:59:07

 Ipossibelka222

Ta od MLP i Hetalii

47588975
Skąd: Nie mam bladego pojęcia...
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 1401
Ulubiona postać z PzM: Rico <3
Ulubiony pairing z PzM: Skilene 4-EVER!!
Znienawidzona postać z PzM: Skipper... Tak, tak Skipper...
WWW

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

I bobry-BTR.


Hetalia + MLP = Maximum słodkości. :3

http://i43.tinypic.com/29gcx8h.jpg

Offline

 

#21 2013-08-22 14:40:06

DerFeind

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Ja myślę, że Skipper jest parodią Trininty z "Matrix"a...

 

#22 2013-09-09 09:44:21

 tajemnica mroku

Moderator

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 1286
Ulubiona postać z PzM: Skipper,Bulgot i Doris
Ulubiony pairing z PzM: Skilene , Kowaris
Znienawidzona postać z PzM: Parker,Kura ,Rhonda, Leonard
WWW

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Moim zdaniem Buck Roggart jest podobny do Bucka z Epoki Lodowcowej- obaj mają na imię Buck, nie są do końca "normalni" i polują na swojego wroga (Roggat na Czerwonego Wiewióra ,a Buck z Epoki Lodowcowej na Rudiego).


(Tutaj miała być sygnatura. jednak zniknęła w niewyjaśnionych, ale pewnie dziwnych okolicznościach.)

Offline

 

#23 2013-09-09 21:23:33

 Zoffijka

Zaawansowany

23046186
Zarejestrowany: 2013-09-08
Posty: 109
Ulubiona postać z PzM: Kowalski.
Ulubiony pairing z PzM: Alice + kosz na śmieci. XD
Znienawidzona postać z PzM: nie istnieje.

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Postaci czy odcinki same w sobie nie są parodiami, ale nazwy epizodów bądź fragmenty dialogów aż od nich kipią! Oto kilka przykładów:
- nazwa odcinka "The Penguin Who Loved Me" nawiązuje do Bondowskiego filmu "The Spy Who Loved Me";
- w epizodzie "Problem z Żelusiem" Kowalski mówi: "Trzech to już kompania". Jako fanka "Władcy Pierścieni", od razu rozpoznałam w tym cytacie tytuł trzeciego rodziału "Drużyny Pierścienia";
- kolejna parodia LOTR'a: większość fabuły "Zaginionego skarbu Złotego Wiewiòra" (konieczność wrzucenia cennego skarbu do lawy, wciągnięcie Szeregowego przez Skippera z powrotem na skałę w istatniej chwili itd.) oraz moment z ponownym przekuciem miecza w "Jednorożcu Apokalipsy" (katana generała Xin-Jina = Narsil);
- ukochane Słodkorożce Szeregowego to pingwinia wersja Poniaków;
- angielskie nazwy odcinków "Goodnight And Good Chuck" czy "I Know Why The Caged Bird Goes Insane" to również parodie jakichś filmów (ale nie wiem, jakich );
- "Szeregowy i fabryka cuksów" - pomysł ściągnięty z książki "Charlie i fabryka czekolady".

Jest tego więcej, ale w tej chwili nic nie przychodzi mi do głowy


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121207182218/madagaskar/pl/images/thumb/5/5a/Lonely-Kowalski-looking-at-a-pic-of-Doris-penguins-of-madagascar-16594733-611-348.jpg/500px-Lonely-Kowalski-looking-at-a-pic-of-Doris-penguins-of-madagascar-16594733-611-348.jpg
Bardziej, niż za Doris, Kowalski tęskni za starym, dobrym forum, z czasów, kiedy aktywnych było tam więcej, niż dziewięciu użytkowników, a wątki dotyczące PzM tętniły życiem... Ale Kowalski się nie podda! Będzie walczył o ratunek dla forum równie wytrwale, jak o serce ukochanej... OMG, co ja bredzę?

Offline

 

#24 2013-09-10 19:57:18

DerFeind

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Zoffijka napisał:

-"Szeregowy i fabryka cuksów" - pomysł ściągnięty z książki "Charlie i fabryka czekolady".

W ogóle! W ogóle jej nie przypomina! Nie było ich tam czterech, nie było fantazjalnych miejsc itp.

 

#25 2013-09-11 21:07:51

 Zoffijka

Zaawansowany

23046186
Zarejestrowany: 2013-09-08
Posty: 109
Ulubiona postać z PzM: Kowalski.
Ulubiony pairing z PzM: Alice + kosz na śmieci. XD
Znienawidzona postać z PzM: nie istnieje.

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Może źle się wyraziłam... Chodziło mi raczej o sam tytuł odcinka. Nigdy nie czytałam "Charliego i fabryki czekolady", ale przecież to nie mógł być przypadek, aby nazwa, która nie jest parodią, była tak podobna do tytułu znanej książki...


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121207182218/madagaskar/pl/images/thumb/5/5a/Lonely-Kowalski-looking-at-a-pic-of-Doris-penguins-of-madagascar-16594733-611-348.jpg/500px-Lonely-Kowalski-looking-at-a-pic-of-Doris-penguins-of-madagascar-16594733-611-348.jpg
Bardziej, niż za Doris, Kowalski tęskni za starym, dobrym forum, z czasów, kiedy aktywnych było tam więcej, niż dziewięciu użytkowników, a wątki dotyczące PzM tętniły życiem... Ale Kowalski się nie podda! Będzie walczył o ratunek dla forum równie wytrwale, jak o serce ukochanej... OMG, co ja bredzę?

Offline

 

#26 2013-09-15 15:59:23

RicoMarico

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Dokładnie. Nie chce mi się wierzyć że nazwa odcinka jest przypadkowa.

 

#27 2013-09-15 22:02:49

Mr. Julius

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Zoffijka napisał:

- w epizodzie "Problem z Żelusiem" Kowalski mówi: "Trzech to już kompania".

"Two is a company, but three is a crowd". Słyszałaś kiedykolwiek o tym przysłowiu?

Zoffijka napisał:

- kolejna parodia LOTR'a: większość fabuły "Zaginionego skarbu Złotego Wiewiòra" (konieczność wrzucenia cennego skarbu do lawy, wciągnięcie Szeregowego przez Skippera z powrotem na skałę w istatniej chwili itd.)

Nie wiem, nie oglądałem LOTR, ale według zaufanych źródeł, odcinek jest stylizowany na Indianę Jonesa, nie LOTR.

Prosto z naszej rodzimej wikipedii:
- Snakehead! - Snakehead Terror
- Good Night and Good Chuck - Good Night and Good Luck
- All Nighter Before Christmas - Nightmare Before Christmas
- The Penguin Who Loved Me - The Spy Who Loved Me
- In the Line of Doody - In the Line of Fire
- I Know Why the Caged Bird Goes Insane - I Know Why the Caged Bird Sings
- Private and the Winky Factory - Charlie and the Chocolate Factory
- The Falcon and the Snowjob - The Falcon and the Snowman
Dwóch z nich nie uwzględniłem, bo wydawały mi się nieco naciągane (przynajmniej pod względem tytułów).

Kolskr napisał:

W ogóle! W ogóle jej nie przypomina! Nie było ich tam czterech, nie było fantazjalnych miejsc itp.

Nie powiedziałbym "w ogóle", bo co najmniej kilka elementów jest bardzo podobnych.

 

#28 2013-10-20 21:14:48

 Zoffijka

Zaawansowany

23046186
Zarejestrowany: 2013-09-08
Posty: 109
Ulubiona postać z PzM: Kowalski.
Ulubiony pairing z PzM: Alice + kosz na śmieci. XD
Znienawidzona postać z PzM: nie istnieje.

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Mr.Julius napisał:

Zoffijka napisał:

- w epizodzie "Problem z Żelusiem" Kowalski mówi: "Trzech to już kompania".

"Two is a company, but three is a crowd". Słyszałaś kiedykolwiek o tym przysłowiu?

Nie, nie słyszałam - tego odcinka akurat nie oglądałam po angielsku, jednak wydaje mi się, że w polskiej wersji językowej cytat ten nawiązuje do "Władcy Pierścieni". To taka sama sytuacja, jak tytuł epizodu "Permanentna Inwigilacja" czy cytat "Ciemność widzę!" Kowalskiego z TPWLM - w oryginalnej wersji nie jest to parodia niczego, ale po naszemu to przecież teksty z "Seksmisji"!


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121207182218/madagaskar/pl/images/thumb/5/5a/Lonely-Kowalski-looking-at-a-pic-of-Doris-penguins-of-madagascar-16594733-611-348.jpg/500px-Lonely-Kowalski-looking-at-a-pic-of-Doris-penguins-of-madagascar-16594733-611-348.jpg
Bardziej, niż za Doris, Kowalski tęskni za starym, dobrym forum, z czasów, kiedy aktywnych było tam więcej, niż dziewięciu użytkowników, a wątki dotyczące PzM tętniły życiem... Ale Kowalski się nie podda! Będzie walczył o ratunek dla forum równie wytrwale, jak o serce ukochanej... OMG, co ja bredzę?

Offline

 

#29 2013-10-21 18:25:43

krystian

Gość

Re: Jak myślicie, która postać z "PZM" jest parodią?

Ciemność widzę ciemność .

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aniolypiekla.pun.pl www.assaultcube.pun.pl www.xbleach.pun.pl www.przegladpolana.pun.pl www.narutokage.pun.pl