Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-04-01 08:51:03

Mr. Julius

Gość

Kingdom Hearts (seria)

Hmm... Jak w temacie. Ktoś w to grał? Choć jedną z gier tej serii?
Kingdom Hearts to licząca już 7 części (nie licząc remake'ów i edycji rozszerzonych) seria gier jRPG, której głównym bohaterem jest Sora (co jednak nie oznacza, że w każdej części jest protagonistą) - czternastolatek (w późniejszych częściach piętnastolatek), który wraz ze swoimi przyjaciółmi - Riku i Kairi - żyje sobie spokojnie na archipelagu "Destiny Islands". Nie będę mówił wiele o fabule, bo ta jest w serii bardzo rozwinięta i dość skomplikowana. KH jest znane raczej z czegoś innego: jest crossoverem różnych filmów Disneya, Final Fantasy, (w części DDD) The World Ends With You i własnego uniwersum. W serii pojawia się 26 światów (na chwilę obecną) pochodzących z różnych disneyowskich filmów oraz 11/13 (zależy, czy uwzględnia się to, że Hollow Bastion i Radiant Garden oraz Land of Departure i Castle Oblivion to to samo, czy są to oddzielne światy) tych stworzonych na potrzeby gry.
O innych elementach nie będę się wypowiadał, bo bardziej bym zanudził, niż zainteresował (choć muszę powiedzieć jedno: muzyka z KH to arcydzieło). Seria jest wydawana od roku 2002 na wielu platformach: PS2, GBA, telefony komórkowe, NDS, PSP, 3DS, PS3, a w produkcji jest gra na PC (no i oczywiście KH3 na PS3, ale o tej konsoli już mówiłem). Naprawdę polecam.

Spoiler:

Czy to nie zabrzmiało jak reklama?

 

#2 2013-04-01 09:13:50

Mercury

Gość

Re: Kingdom Hearts (seria)

Mr. Julius napisał:

Hmm... Jak w temacie. Ktoś w to grał? Choć jedną z gier tej serii?
Kingdom Hearts to licząca już 7 części (nie licząc remake'ów i edycji rozszerzonych) seria gier jRPG

Nie grałem... na PS3 w czerwcu wychodzi HD 1.5, tak? Skoro to jRPG, to może się zainteresuję

Mr. Julius napisał:

Czy to nie zabrzmiało jak reklama?

Zaiste, dla mnie to reklama.
Zabrakło ekscytującego trailera i screenów, dlatego dosyć nieudana.

 

#3 2013-04-01 09:30:13

Mr. Julius

Gość

Re: Kingdom Hearts (seria)

Mercury napisał:

Nie grałem... na PS3 w czerwcu wychodzi HD 1.5, tak? Skoro to jRPG, to może się zainteresuję

Wychodzi. W Japonii już była. Kingdom Hearts, Kingdom Hearts Re:Chain of Memories oraz scenki z 358/2 Days, z tego co słyszałem. Dlaczego nie mam PS3? T_T
Zaplanowana jest też HD 2.5 RemiX.

Mercury napisał:

Zaiste, dla mnie to reklama.
Zabrakło ekscytującego trailera i screenów, dlatego dosyć nieudana.

Wiem, że nieudana... Nie potrafię robić reklam. :_(. Ale się starałem.

Najlepsza część to, moim zdaniem, KH2. Świetne światy ("Pride Lands" z Króla Lwa, "Halloween Town" z Miasteczka Halloween, "Port Royal" z Piratów z Karaibów, no i pierwsze pojawienie się Radiant Garden oraz The World That Never Was), najbardziej przyjazny gameplay, niebanalna fabuła (choć tą odznacza się cała seria...). Jest znacznie łatwiejsza niż jedynka, ale właściwie, to to nie jest duży problem.

 

#4 2013-04-01 09:41:10

Mercury

Gość

Re: Kingdom Hearts (seria)

Mr. Julius napisał:

Dlaczego nie mam PS3? T_T

Teraz tak potaniało, że kupić nie problem.

Mr. Julius napisał:

Wiem, że nieudana... Nie potrafię robić reklam. :_(. Ale się starałem.

To właśnie daję Ci radę: filmiki, dużo screenów, jakieś interaktywne cosie w HTML'u piątce/Flash'u/Javie i kolorowe napisy (z akapitami, bo taki tekst w jednym ciągu kiepsko wygląda)

Mr. Julius napisał:

niebanalna fabuła (choć tą odznacza się cała seria...)

Raczej cały gatunek

Wikipedia napisał:

Producenci [gier jRPG] kładą największy nacisk na fabułę i klimat gry, pozwalający graczowi wczuć się w fantastyczny świat na ekranie.

Ostatnio edytowany przez Mercury (2013-04-01 09:42:38)

 

#5 2013-04-01 17:00:52

Mr. Julius

Gość

Re: Kingdom Hearts (seria)

Mercury napisał:

Teraz tak potaniało, że kupić nie problem.

Może dla ciebie. Poza tym, nie mam zamiaru kupować konsoli tylko dla jednej (no dobra, trzech) gry. Jeśli już, to mógłbym sobie ew. kupić 3DS'a. Jego ceny są bardziej zachęcające (oczywiście to nic dziwnego - duże konsole zawsze są droższe - ale co prawda, to prawda), a jest na niego już 8 gier, które mnie interesują.

Mercury napisał:

To właśnie daję Ci radę: filmiki, dużo screenów, jakieś interaktywne cosie w HTML'u piątce/Flash'u/Javie i kolorowe napisy (z akapitami, bo taki tekst w jednym ciągu kiepsko wygląda)

Dziękuję za radę. . Następnym razem moja odpowiedź będzie wyglądała mniej więcej tak: http://zapodaj.net/images/6c6efd45e7795.png (profil jakiegoś przypadkowego trolla...). Pasuje?

Mercury napisał:

Raczej cały gatunek

Oj, trudno zaprzeczyć. jRPG to mój ulubiony gatunek, właśnie przez ten klimat i fabułę (I muzykę!).
Ale KH to coś więcej. No i... Może to nieważne, ale... W części 358/2 Days pojawił się moment, który od jego zobaczenia uznaję za najsmutniejszy, jaki kiedykolwiek w grach widziałem (nie chcę spojlerować). Oczywiście znalazły się osoby, które zaczęły od razu narzekać na jedną z wypowiedzi Roxasa w tej chwili (w amerykańskiej wersji, w japońskiej była inna), ale ja osobiście jakoś od razu ją zrozumiałem... Tak czy inaczej: łzy poleciały.

 

#6 2013-04-15 18:40:11

Avelignese

Gość

Re: Kingdom Hearts (seria)

Temat o KH! Jak świetnie.
Ja osobiście gram w Re: Chains of Memories (CARDS!) na komputerze (emulatory). Zamierzam też zagrać w inne części (mam KH, KH2, KH BbS, KH Re: CoM (na Playstation 2), KH 3D niestety nie posiadam.
Tak ogólnie seria prześwietna, fabuła wciągająca, a postacie ciekawe. I światy z Disney'a są świetne, tak miło powrócić do czasów dzieciństwa i powspominać wszystkich bohaterów z ulubionych bajek, czy pokonać wszystkie czarne charaktery. Smutny moment w 358/2 znam i naprawdę lubię do tego wracać, nie mówiąc o muzyce która towarzyszy walce przed tym momentem (Vector to the Heavens , jeśli by ktoś chciał posłuchać). Jeśli już jesteśmy w temacie muzyki to muszę dodać, że jest ona świetna i nastrajająca, oddaje ona klimat panujący w danej chwili (walka z Heartless'ami - muzyka jest skoczna i przyjemna, walka z epickim bossem - muzyka równie epicka i podbudowuję atmosferę, smutna scena- równie smutna melodia).
Ogólnie kocham te serię i wiem, że na pewno będę do niej często zaglądać.
PS: Grafika godna podziwu.

 

#7 2013-04-15 23:26:57

Mr. Julius

Gość

Re: Kingdom Hearts (seria)

Avelignese napisał:

Ja osobiście gram w Re: Chains of Memories [...] (mam [...] KH BbS [...]

Kiedyś w sto zacząłem grać, ale z pewnych powodów przestałem. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo mi się ta gra podobała.
W BbS też chciałbym zagrać - przez wielu jest uznawana za najlepszą z serii, więc to uzasadniona decyzja. Jednakże, nie posiadam PSP. Ostatnią deską ratunku są emulatory, o których już wspominałaś, ale akurat te nie chcą mi poprawnie działać.
A KH3D zamierzam sobie kupić. Światy mi się za bardzo nie podobają, ale fabuła zdaje się być epicka. Tak samo jak muzyka. Zwłaszcza takie utwory jak "L'Eminenza Oscura", "The Eye of Darkness", "Distant From You..." czy "Sacred Distance" (ten ostatni zwłaszcza - energiczne Sacred Moon zmienia się w melancholijny utwór)

Avelignese napisał:

Jeśli już jesteśmy w temacie muzyki to muszę dodać, że jest ona świetna i nastrajająca, oddaje ona klimat panujący w danej chwili

Aww, muzyka! Uwielbiam ją. Ostatnio bardzo lubię słuchać "Guardando nel Buio" z finałowej walki z Ansemem oraz walki z Sora's Heartless w Re:coded. No i w końcu znalazłem utwór, który pojawia się zaraz po walce z ostatnim bossem w KH3D (Armored Ventus Nightmare) - nazywa się "Destiny's Union".

Avelignese napisał:

walka z Heartless'ami

"Sinister Shadows". To mi przychodzi do głowy. Uwielbiam walkę z tysiącem Heartless.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nkhappyharvest.pun.pl www.zimlublin.pun.pl www.techniak.pun.pl www.wsse-pedagogikagda.pun.pl www.naruto-arena.pun.pl