#1 2013-12-22 17:08:13

Avelignese

Gość

Detektywistyczne RPG

Zapewne od zawsze marzyłeś by choć raz pobawić się w detektywa. Nie? Cóż... trudno, teraz marzysz. I masz szansę! W tym RPG możesz wcielić się w postać całkowicie dowolną - czy będzie to twoje własne OC, czy może postać z jakiegoś filmu, serialu czy anime - nie ma znaczenia! Jedyny warunek jest taki - możesz być tylko człowiekiem (tak - diabły, anioły, pingwiny czy inne nie wchodzą w grę) i nie możesz posiadać nadprzyrodzonych mocy (ewentualnie dedukcji, ale nie przesadzajcie, nie będziecie przecież drugim Sherlockiem Holmesem, no chyba że nim zagracie).F a b u l a r n i e:
Akcja dzieje się w Anglii (bo najłatwiej wpaść na nazwy miast), w sennym i spokojnym miasteczku Holly Ville. Jednak bezproblemowe życie mieszkańców przerywa nagła zbrodnia na jednym z członków rodziny najbogatszego rodu w mieście - Marvetów. Ofiarą była młoda kobieta, córka głowy rodu, Alice, która została poszczelona. Od razu wszystkie autorytety i nie autorytety tego świata zjechały się do miasteczka by rozwiązać tajemnicę. Kim będziesz - może jednym z członów rodziny ofiary, detektywem, a może mordercą?

I n f o r m a c j e:
~ czas akcji to współczesność - można mieć przy sobie telefony, laptopy itd., ale warto wspomnieć że Holly Ville jest lekko zacofaną mieściną w środku lasu i nie oczekujcie jakiejś wielkiej metropolii z drapaczami chmur.
~ Marveci są bogaci, ale reszta mieszkańców klepie biedę. Dlatego Marvetów nie lubią.

R e g u ł y:
1. Aveli ma zawsze rację.
2. Jeśli Aveli nie ma racji patrz punkt pierwszy.
3. Możesz grać tylko ludźmi i nie może mieć twoja postać żadnych nadprzyrodzonych mocy.
ad. 3. Ewentualnie możesz grać humanizacją/pozbawioną specjalnych mocy wersją tej akuratnie postaci.
4. Nie przesadzaj z zdolnościami twojego OC. Nie chcemy Mary'ch Sue ani Gary'ch Stue.
5. Może być trochę gore, no bo to przecie kryminał.
6. Postarajcie się trochę posta napisać - minimum 4 linijki, 5 zdań złożonych.

P o s t a c i e:
Wzór Karty Postaci:

Kod:

[b]Imię:[/b]
[b]Nazwisko:[/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Profesja:[/b] (Marvet (podaj kim jesteś dla Alice), Mieszkaniec, Detektyw, Patolog itd.)
[b]Charakter:[/b] (min. 5 zdań złożonych)
[b]Wygląd:[/b] (min. 3 zdań złożonych)
[b]Cel:[/b]
[b]Umiejętności:[/b] (tyle samo ile Słabości)
[b]Słabości:[/b] (tyle samo ile Umiejętności)
[b]Ciekawostki:[/b]

AVELIGNESE

Spoiler:

http://3.bp.blogspot.com/-KVONplOGnws/UcPMPLtMwfI/AAAAAAAANBw/a3EMJlyZ734/s1600/IA.full.1411719.jpg

Imię: Gwendolyn Lorein
Nazwisko: Louie
Wiek: 23
Profesja: ID (Inspector Detective)
Charakter: Gwen jest osobą niezwykle, ale to niezwykle szczerą - zawsze mówi to co myśli, zwykle okraszając swoje słowa przy tym całą wiązanką przekleństw. Jednak jeśli musi i chcę to potrafi być kulturalna, a nawet subtelna. Jednak dzieje się to rzadko, bo woli ona jednak mówić to co myśli nie owijając w bawełnę. Opisując ją trzeba też wspomnieć o jej niezwykłej pewności siebie i nawet lekkiej arogancji. Bo rozwiązała parę miernych zagadek i już musi zadzierać nosa. Cóż, taka jej natura. Z pewnością siebie naturalnie chodzi w parze też niezwykła śmiałość i talent do popisywania się tudzież okazyjnego grania na nerwach.
Jednak warto wymienić też jej zalety. Przede wszystkim to bystra dziewczyna, a przy tym niezwykle energiczna. Niestety też do bólu logiczna, a wyobraźni nie ma nawet odrobinę - będzie się trzymać tylko faktów. Fakt jednak, że nie spoczywa ona na laurach - to by było zbyt nudne.
Wygląd: Gwen to dość drobna osóbka o najzwyklejszej pod słońcem cerze i zazwyczaj wyprostowanej postawie, jakby chciała podkreślić swoją ważność. Ma długie jasnoróżowe włosy (co naturalnie nie jest ich oryginalnym kolorem), bo sięgające nawet do jej kostek. Na akcje zwykle spina je w koka tudzież grubego warkocza, jednak incognito nosi je po prostu rozpuszczone. Są one jakby wiecznie rozczochrane, mimo to jednak miękkie i aksamitne w dotyku, co zdradza, że Gwen jednak o nie odpowiednio dba. Nierówno przycięta grzywka spada na jej piękną, jednakże też dziecinną twarzyczkę na której mieszczą się dwa niebieskie oczy, trochę niżej, drobny, prosty nosek i wydatne bladoróżowe usteczka. Kocha ubierać się w stroje niezwykle kolorowe i bogato przystrojone, co wyraźnie kontrastuje z jej delikatną urodą.
Cel: Rozwiązać tajemnice morderstwa by zostać jeszcze sławniejszą i zarobić pieniądze.
Umiejętności:
Dedukcja - coś tam z tej dziedziny umie - inaczej nie została by przecież DI. Nie dorówna samemu Sherlockowi, jednak z pewnością ma jakiś talent.
Podryw na ładne oczy~ - tak, nasza urocza pani Inspektor potrafi swoją urodą i dziecinnym (choć dzieckiem nie jest) urokiem przekonać kogoś do współpracy, bądź po prostu kogoś zwieść. W końcu nie wszystko co słodkie jest bezpieczne.
A masz siekierą! - to dość dziwna umiejętność, ale warto wspomnieć, że Gwen była wychowywana w jednej z tych bardziej leśnych wiosek w Anglii, a jak się ma ojca drwala to pewnych rzeczy uczy się naturalnie.
Słabości:
Koty, wy paszczury jedne! - to dość dziwne, że osoba tak "słodka" jak ona nie lubi kotów. Nie lubi to mało powiedziane. Ona się ich panicznie boi i nienawidzi w jednym.
Znudzona. ZNUDZONA. TAK BARDZO ZNUDZONA! - Gwen jest osobą niezwykle niecierpliwą i gdy jest znudzona to wpada w pewien rodzaj... szału? Tak, szału to dobrze powiedziane. Zdradzę tylko, że zrobi wszystko by się przestać nudzić.
Nie, to nie ja przypaliłam te lody. Przysięgam! - zdolności kulinarne Gwen... pozostawiają wiele do życzenia.
Ciekawostki:
~ jej ulubionym kolorem jest zielony;
~ jest zapaloną yaoistką;
~ jej ulubiony słodycz to marcepan.

Ostatnio edytowany przez Avelignese (2013-12-22 20:51:10)

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fablesite.pun.pl www.xxhogwartxx.pun.pl www.bbmtm.pun.pl www.infinityalliance.pun.pl www.pacyf.pun.pl