#1 2013-02-11 17:37:35

LadyDekaro

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-16
Posty: 239
Ulubiona postać z PzM: Skipper, Marlenka

Kowalski

Kowalski - główny strateg pingwinich komandosów, podający sugestie, strategie, tworzący raporty lub analizy. Jest najwyższym pingwinem w drużynie (i prawdopodobnie najstarszym - z Madagascar Wiki). Jest o stopień niższej rangi od szefa (prawdopodobnie jest porucznikiem), więc na czas jego nieobecności przejmuje dowództwo nad grupą.
Kowalski jest najmądrzejszy z grupy, jednak chwilami nazbyt wykorzystuje swoją inteligencję, marnując czas na przesadne analizowanie sytuacji. Jest wynalazcą, choć zazwyczaj jego wynalazki grożą zniszczeniem całego świata bądź przynajmniej Nowego Jorku. Potrafi posługiwać się długimi, bardzo skomplikowanymi słowami, choć prawdopodobnie sam niekiedy nie wie, co one oznaczają. Potrafi też mówić rzeczy o których najpewniej nie ma pojęcia.
Uważa się za najmądrzejszego pingwina na świecie, pomimo, że nie za bardzo potrafi czytać i pisać (umie napisać jedynie kilka prostych słów - głównie rysuje). Twierdzi, że jest pozbawiony wszelkich zbędnych emocji, jednak potrafi najszybciej się wzruszać. (W odcinku ,,Zakochana małpa'' przyznał, że przerażają go emocje, uczucia i kobiety)Jest mimo to zakochany w delfinicy Doris, wciąż się o nią stara, choć proponowała mu tylko przyjaźń już aż szesnaście razy i pół. W polskiej wersji językowej dowiaujemy się, iż ma on tatuaż nawiązujący do Doris, jednak nie wiadomo gdzie (,,Miłość boli").
Nielot boi się dentysty, choć nie ma zębów, uwielbia słodycze, umie grać na banjo i świetnie śpiewać. 
Stara się nie wierzyć w magię, całą swą ufność pokładając w nauce (choć bardzo łatwo uwierzył w czary, gdy dostał od magicznej fontanny miotacz plazmowy w odcinku ,,Ostrożnie z życzeniami''). Wierzy jednak w istnienie kosmitów.
Jest oburęczny.
W drużynie pełni również rolę swego rodzaju lekarza wojskowego.
Najprawdopodobniej trenował szermierkę (,,Niewidzialny wróg''. Informacja również zaczerpnięta z Madagascar Wiki)
Potrafi gadać niesamowite nonsense w wyniku szoku bądź uderzenia w głowę (,,Kici kici'', ,,Lodzio miodzio'')
W trakcie show przed ludzką publicznością potrafi być bardzo milutki i rozkoszny, co zdaje się być przeciwieństwem jego prawdziwej natury.
Jest w stanie skonstruować przeróżne urządzenia szybko, za pomocą prostych narzędzi.
W odcinku ,,Powrót zemsty Doktora Bulgota'' Skipper zaznaczył, iż Kowalski ma na nazwisko Analiza. Nie jest to jednak prawdą, Skipper po prostu zapamiętał słowa często kierowane do kolegi: Kowalski, analiza!
Kowalski potrafi być aż do przesady zafascynowany nauką; do tego stopnia, iż (jak na przykład w odcinku ,,Żeluś'') twierdzi, że nikt nie rozumie jego geniuszu.
W ukryciu jest przekonania, że to on, jako ten najmądrzejszy powinien być przywódcą jednostki (,,Knujemy'').
Wierzy w wyższość inteligencji nad rozwiązaniami siłowymi (,,Hełm'')
Potrafi bardzo dobrze tańczyć, jak na przykład w odcinku ,,Kura mózgowa''. Z tego samego odcinka dowiadujemy się, że miłość uważa za rzecz najbardziej irracjonalną na świecie.
Ma zaskakująco rozwinięty instynkt ojcowski. Lubi weryfikować fakty wiadome i oczywiste. Uwielbia grać w quizy, gdyż wtedy może popisywać się swoją wiedzą.

Opis stworzony przez echo.


http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2010/275/0/f/gif__gay_husbands_in_space_by_aqueousserenade-d2q5st7.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xxhogwartxx.pun.pl www.sbot.pun.pl www.pacyf.pun.pl www.bbmtm.pun.pl www.fablesite.pun.pl