Forum o Pingwinach z Madagaskaru

Forum o Pingwinach z Madagaskaru


#61 2012-11-05 20:33:46

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Becoming Popular było... zajebiste! Nie wiem, jakim cudem, ale tak było! Oczywiście do oryginału  się nie umywa, french version również lepsze, ale i tak wyszło super!
Muszę poczekać... Wytrzymam. Albo nie, daj teraz!!!
Wiesz, jak chcesz to możemy nawet coś napisać na następny temat MLF Tak czy inaczej, ja muszę swój skończyć... Mam nadzieję, że zdążę. Pieprzony, zabiegany tydzień. A następny będzie jeszcze gorszy -.- Rzygam tą szkołą. Za dużo fizyki, chemii, francuskiego, historii, polskiego i angielskiego. Gdyby chociaż to usunęli (tymczasowo, bo jednak taka historia czy coś, to są potrzebne ), to by było znośnie.

 

#62 2012-11-06 16:34:20

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Właśnie je odsłuchałam - kurna, dobre!
LoL To chyba je powrzucam na dA i dam Ci link
No, możemy Współczuję ze szkołą Też mam jej dość... Z niemca wkuć wierszyk, na polski przeczytać Hamleta, powtórzyć trzy lata historii, WoSu i polskiego (na egzaminy próbne ), a z anglika wypracowanie... Jeszcze dodatkowo uczę się japońskiego i mangi, więc... zawalone
Wracając do tematu - jakie shipy z Hetalii są dobre ?

 

#63 2012-11-06 18:46:10

LastDay

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Powtórzyć Historie? Wystarczy przeczytać wszystkie książki od historii i już umiesz. Jeśli jesteś systematyczna to pójdzie ci łatwo.
WoS? A co to?
Polski? Z tym jest gorzej, ale myślę że też sobie poradzisz



Shipy? To pairingi?

 

#64 2012-11-06 20:40:50

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

"To chyba je powrzucam na dA i dam Ci link" - to dobre rozwiązanie.
LD, historia przez całe 3 lata gimnazjum nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli Marina chodzi do dobrej, prywatnej szkoły. Jest jej OD GROMA, że tak się wyrażę. Nie wiem, jak u was, ale mój nauczyciel historii na jeden temat, który jest w książce robi 4 tematy, których w niej nie ma, więc żadne książki tu nie pomogą (nie, repetytoria i inne takie też nie). Jedynie internet i dyktafon (tak, od 2 klasy nagrywam wszystkie lekcje).
WoS - wiedza o społeczeństwie. Nie masz tego? O.O W sumie ja też nie (ale miałam przez 2 lata --> w 1 klasie 2 godz., w 2 jedną, teraz w ogóle . Szkoda, lubiłam Wos).
Polski jest jak dla mnie łatwiejszy od historii. W sumie to jak dajmy na to dadzą ci jakiś obraz/wiersz do interpretacji, to można pokierować się logiką i przeczuciem (ja tak zawsze robię ).
Shipping=pairing, shipping jest popularniejszym słowem w niektórych fandomach (np. w mlp), pairing w innych. Nie wiem, jak jest z Hetalią. Aczkolwiek moja koleżanka lubi np. Liechtenstein x Luksemburg
"uczę się japońskiego" - serio? Od kiedy?
A co do MLF - jestem chora, zostaję jutro i pojutrze w domu, więc chyba jednak coś napiszę Marina, jak skończę, podeślę ci to i powiesz czy to się do czegoś nadaje, ok?

 

#65 2012-11-06 22:21:20

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Eldziu - Fluttie ładnie Ci wytłumaczyła. Tak, nauki od cholery.
Fluttie - heh, z WoSem norma - jest dwa lata. U mnie był w pierwszej i jest teraz. Hista - u nas nauczycielka robi jeden temat na mniej więcej 2-3, ale dużo notatek. Bardzo dużo... No, ale jest gdzie rysować Hecię (temat o III rozbiorze = Polska obiecujący, że wróci )
Z shipów (nie-homo) popularny jest Prusy- Węgry, Austria-Węgry,Rosja-Białoruś,Polska-Białoruś, Polska - Ukraina... i mój ukochany Japonia - Tajwan :3
Od wczoraj Dziś dotarłam do hiragany, więc rano pewnie wydrukuję ją i będę powtarzać w szkole na przerwach
Zazdrość -_- OK, to napisz, to Ci podeślę (przedpremierowo) dwa fice

 

#66 2012-11-07 09:21:19

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Marina, u nas z histą, jeśli powiedzmy robimy temat, który jest w książce, to na 2 strony A4, przypada około 5 A4 w naszych zeszytach, więc...
Polska z tą wariatką? Really?
"Dziś dotarłam do hiragany" - wybacz moją nieznajomość, ale co to jest hiragana?
Na dziś mam wielkie plany. Skończyć fica, narysować OC mojej znajomej, zainstalować grę, w którą niegdyś uwielbiałam grać, zrobić porządek z grzywą mojej figurki Twilight, obejrzeć 2 odcinki MLP (pl dubbing, 2 sezon - Znaczkowa Ospa i ten ze Spikiem - tych nie oglądałam po pl, chciałabym zobaczyć, jak im wyszły), obejrzeć trochę Hetalii, przeczytać lekturę. Co z tego zrobię? Mam nadzieję, że chociaż 1 rzecz...

 

#67 2012-11-07 11:03:46

LastDay

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Ja właśnie nie lubię polskiego, jeśli chodzi o gramatykę, fonetykę i inne takie.
Jeśli chodzi o recytację wiersza, powiem tak: mi to zadanie nie sprawia żadnych problemów, gdyż szybko się go uczę. (nie ma to jak moja pamięć). Więc zajmuje mi nauczenie się 5 strof jakieś 10 minut. Już z odpowiednimi emocjami

Hista? Cóż... zazdroszczę wam trochę. Że możecie sobie nagrywać. U mnie nie można. U mnie trzeba słuchać. Czemu mi Hista nie sprawia problemów? Może dlatego że systematycznie się uczę. Piszę notatki, co mówi nauczyciel, korzystam z innych źródeł historycznych itp, a jak czegoś nie wiem to się pytam taty, który jest po studiach historycznych i w dodatku umie trochę łacinę. Więc... no tak się sprawy mają. Ale z drugiej strony to fajnie, że nauczyciel Fluttie mówi wam coś więcej. Nasz też tak robi. I można się coś dodatkowego, przydatnego dowiedzieć. Ja właśnie lubię takich nauczycieli którzy dodadzą coś "oprócz tego", bo często się taka wiedza przydaje. Jak już mówiłam, no poprostu bardzo lubię historię, i sie lubię ją uczyć. Jak praktycznie się ciągle przygotowuję na lekcję, to poprostu późńiej na sprawdziany muszę się nie dużo uczyć.
A jak nagrywacie? To też fajnie, bo możecie sobie puścić i to wam też ułatwi.

WOS? Wiedza o Społeczeństwie? Pamiętam że kiedyś miałam startować "coś w tym stylu" konkursie. Do przeczytania było kilkadziesiąt stron o wsiach i tych wszystkich kapliczkach. Zrezygnowałaam po 10 stronie. Nie dałam rady się tego nauczyć na pamięć.

Flutt: Hiragana, jest to alfabet Japoński, składający się głównie z sylab. Ja się nie uczę Hirigany, ja się właśnie pierwsze uczę znaków Kanji. Bo nie wiem czy wiesz, ale ja, Marinka i Szech uczymy się języka japońskiego.

Do popularnych pairingów raczyłabym dodać jeszcze Polskax Węgry. Tu praktycznie w anime nie są pokazani, ale mają też zwolenników na forum, ponieważ Polska z Węgrami też dużo miała z historii wspólnego.

Ostatnio edytowany przez LastDay (2012-11-07 11:07:49)

 

#68 2012-11-07 12:35:20

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

A ja z kolei gramatykę, fonetykę itp. uwielbiam. Czytam książki, więc nie mam z tym żadnych problemów. Recytacji nie lubię, bo nie lubię wystąpień publicznych, ale u nas na szczęście nie ma recytacji.
Ja też systematycznie uczę się historii. Mimo wszystko, z powodu ilości materiału, muszę przygotowywać się do sprawdzianów. Historia, w 1 klasie gimnazjum, to faktycznie jest takie "Ach, pouczę się 10 min, i już umiem". Historia w 2 i 3 klasie "O jasny szlag, stracę na nauczenie się tego 45min-1,5 h (zależy)". "Piszę notatki, co mówi nauczyciel, korzystam z innych źródeł historycznych" - ja robię dokładnie to samo plus jeszcze odsłuchuję każdą lekcję, żeby ewentualnie uzupełnić notatki. Aczkolwiek to nadal jest trudne, i KAŻDY, kto ma jakieś ambicje (czyt. chce zdać do następnej klasy) MUSI się uczyć. Ja mam 5 z histy, w 1 klasie miałam 6, aczkolwiek włożyłam w to naprawdę SPORO wysiłku, i gdybym musiała przerobić to wszystko JESZCZE RAZ, to bym się załamała.
"Do przeczytania było kilkadziesiąt stron o wsiach i tych wszystkich kapliczkach." WTF? WOS to nauka o polityce, polskim prawie, o bieżących wiadomościach, o UE i o takich, a nie o wsiach xD
LD, dzięki za wyjaśnienie, co to znaczy Hiragana Życzę wam powodzenia i wytrwałości w nauce japońskiego

 

#69 2012-11-07 16:00:55

marina1318

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Z polskiego lubię prace pisemne, np. napisać podanie, opowiadanie, rozprawkę... Recytacja mniej, a gramatyka to od biedy
Historii uczę się na przerwach, a polega to na przeczytaniu notatek, wkuciu dat, przeczytaniu tematu w podręczniku i przełożeniu to na Hetalię Fajnie się tak zapamiętuje rozbiory
Dokładnie! Na WoSie uczyliśmy się ekonomii, polityki, gospodarki, a będziemy dopiero o polskim rynku pracy, więc pewnie coś Ci się, Eldziu, pokićkało
Arigatou, Flutterlie-san Jest to cholernie ciężkie, ale pewnie się w końcu uda
I, żeby offtopu nie było, coś z mojej kolekcji artów : http://i47.tinypic.com/22dnhz.jpg http://i46.tinypic.com/rbd4s6.jpg http://i50.tinypic.com/2uh1tog.jpg http://i45.tinypic.com/29uqfyh.jpg

Ostatnio edytowany przez marina1318 (2012-11-07 16:09:54)

 

#70 2012-11-07 16:39:21

Szeherezada

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

O matko! Miałam zamiar odpowiedzieć, a tu dalej taka góra postów XD
Ja japońskiego jeszcze się nie zaczęłam uczyć, ale w weekend się pewnie wezmę Na razie umiem tylko parę wyrazów
Eee... nie. Jednak nie będę odpisywać na to wszystko wyżej XD
A arty śliczne Marina! :3
A co do historii: ja się nie uczę, średnio uważam na lekcjach i sobie radzę Może to dlatego, że na razie omawiamy prościznę... wygląd miast w średniowieczu. Wygląd wsi w średniowieczu. Kościół w średniowieczu. Nie mogę się doczekać, jak zaczniemy wielkie wyprawy geograficzne i tak dalej, bo będę sobie mogła wyobrażać scenki  z Hetalią XD A tak to... Co? Feliks buduje jakieś tam domki? XD

 

#71 2012-11-07 17:50:26

LastDay

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Ja mówiłam ze coś PODOBNEGO do WOSU. A ekonomia wsi to nie WOS? A sołtysi i wójtowie to nie polityka?
NIE MIELIŚMY nigdy WOSU! JA miałam PISAĆ z czegoś PODOBNEGO do WOSU na KONKURSIE!!

U nas z historii ze sprawdzianów 6 nie dostaniesszz, u nas żeby dostać 6 na koniec roku. NA KAŻDEJ lekcji musisz wystąpić na środek i powiedzieć coś dodatkowego i nauczonego na pamięć, czego nie ma w książce i nie omawiano na lekcji. Albo wygrać w Olimpiadzie.

Ja jednak wolę recytować. Szybko zapamiętuję, więc dla mnie to akurat najmniejszy problem. Lubię występować publicznie. W podstawówce prawie na każdej akademii śpiewałam i mówiłam wierszyk. W dodatku w szkole muzycznej występy i egzaminy. Przyzwyczajasz się.

Nauczyłaś się Marinka, znaków Hirugany? Ja od Kanji xD (pomyliły mi się)
Słyszałam że Katarena i Hirugana to na razie łatwy początek.
A żeby jakoś się dogadać trzeba znać 200 znaków Kanji.
Żeby być już obeznanym bardzo dobrze z językiem 1000.
A powyżej 1000 do 2000 to już tylko tam na studiach, z wykształceniem itp.

Ja też ci arigatuo Flutt Będzie jak będzie. Jakby co przerzucam się na chiński. ;P

Szech: XD Faktycznie. Komicznie to brzmi.

Pewnego dnia, pan Feliks postanowił wybudować sobie poraz tysięczny, niczym nie wyróżniający się domek.
Musiał zgromadzić drewno, zapałki i kamień, a później to.......................



Historia zaiście interesująca

 

#72 2012-11-07 19:33:39

Szeherezada

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Ta, ale juz bym wolala, zeby byl jak McGyver - znajdzie kamyka, listek i zagubiony grosik i z tych przedmiotow wybuduje luksusowa wille z basenem, jacuzzi, osobnymi pokojami do bilardu, kregli, pingponga, z wlasnym kortem tenisowym... ;P

 

#73 2012-11-07 20:36:54

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Marina, jest taka zasada intenetu "If something exist, there's a pony of that"
Arty śliczne.
Oczywiście, samorządy terytorialne to jeden z tematów na wosie, ale jest dość pobieżnie omawiany, a ekonomii wsi na pewno się nie omawia (tylko ekonomię państwa).
"Słyszałam że Katarena i Hirugana to na razie łatwy początek.
A żeby jakoś się dogadać trzeba znać 200 znaków Kanji.
Żeby być już obeznanym bardzo dobrze z językiem 1000.
A powyżej 1000 do 2000 to już tylko tam na studiach, z wykształceniem itp." - Yay, sporo tego. Jestem za leniwa na takie coś
A Feliks budujący domki to faktycznie niezbyt ciekawe

 

#74 2012-11-09 08:27:08

LastDay

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

Można później te domki zminiaturyzować, lub sprzedać na ebayu albo grać w Monopoly nimi

Flutt. Czemu się wzięłam za naukę takich języków. Tu nie chodzi o to że będę mogła przetłumaczać anime i mange, to też ale za nauczenie się jakiegoś języka azjatyckiego i egzotycznego płacą duże pieniądze dodatkowo. Czyli w przyszłości znajomość takich języków mi się przyda. No i dlatego że chcę zostać polignotką, i posługiwać się biegle przynajmniej kilkoma językami. Mam już w planach: Japoński na ten rok, Hiszpański na następny, a dalej to zobaczymy co mi będzie potrzebne tam.

 

#75 2012-11-09 09:23:51

Flutterlie

Gość

Re: [manga/anime] Hetalia

"polignotką" - poliglotką, proszę
"Japoński na ten rok, Hiszpański na następny, a dalej to zobaczymy co mi będzie potrzebne tam." - LD, nie chcę nic mówić, ale żeby porządnie nauczyć się języka, trzeba wielu lat. Hiszpański to podobno łatwy język, ale japoński na pewno nie. Osobiście mi nauka języków idzie średnio, więc wystarczy mi angielski i francuski (czyli to co teraz... Chociaż marzę o tym, żeby znać jeszcze włoski i chiński --> chętnie zamieszkałabym w Singapurze, gdybym tylko miała pieniądze , ale nigdy mi się to nie uda ), ale nawet osoby, które mają taki talent do języków, nie nauczą się ich porządnie w rok! Ok, z hiszpańskim w rok byłabyś w stanie umieć (prawdopodobnie, nie znam cię na tyle, żeby powiedzieć, jak dobrze uczysz się języków, jednak zakładam, że jesteś mądra ) powiedzmy połowę tego, co potrzeba, żeby dobrze opanować język (jeślibyś się mocno przyłożyła). Z japońskim? Myślę, że góra 1/4. Zakładam, że uczysz się dwóch języków w szkole, angielskiego i czegoś-tam-jeszcze, jeśli chcesz je dobrze opanować, musisz się ich ciągle uczyć i powtarzać (i ponownie nie wiem, na jakim jesteś poziomie, jednak znów zakładam, że na b. dobrym), jeśli dołożysz  japoński... To nie będziesz mieć dużo czasu na opanowanie tego trzeciego, więc raczej w rok nie dojdziesz do wyżej wspomnianej jednej czwartej.
I wiem, że nie uczycie się tego tylko dla mangi, bo to by nie miało sensu (kto uczy się języka, żeby oglądać jeden serial? To tak, jakbym uczyła się angielskiego tylko i wyłącznie dla MLP). I owszem, za japoński teraz płacą dużo, ale za parę lat, kiedy będziecie na studiach, to się pewnie zmieni (dużo osób zaczyna się uczyć japońskiego i chińskiego, sama mam w rodzinie sinologa [sinologia - nauka o języku chińskim]). Aczkolwiek opłaca się znać języki azjatyckie. Nie odwodzę was w żadnym wypadku od ich nauki, tylko mówię, że nie nauczycie się tego w rok, czy dwa. Tak czy inaczej, życzę szczęścia i wytrwałości

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pret.pun.pl www.wsparcie.pun.pl www.heaven-rp.pun.pl www.realdragonballgame.pun.pl www.petparty.pun.pl